Praha

A co psi, mají si jak hrát?

„Psi teď fungují i jako psychoterapeuti a obrana proti trudomyslnosti.  A nejlepší ze všeho je  společná zábava, kdy se zabaví se i jeho páníček či panička,“ říká Tomáš Nushart, psí trenér z Psichologie.cz.

A dává čtenářům Naší Prahy tři tipy jak zabavit psa i sama sebe, o dětech nemluvě: Zapojte nejdůležitější psí smysl – čich a využijte toho, co máte běžně doma.

Rolovací kobereček

Potřebujeme pouze pamlsky a ručník. Ten rozložíme na zem a poskládáme na něj pamlsky. Ručník i s pamlsky zarolujeme do ruličky. Pejska přivoláme a necháme ho čumákem ručník rozrolovávat a objevovat postupně pamlsky. Můžeme i pomoct třeba tak, že kousek ručníku rozrolujeme, většinou ale stačí umístit první pamlsek viditelně a na začátek ručníku jich dát trochu více.

Hlavolam z plata od vajíček

Pro vytvoření zábavného hlavolamu potřebujeme plato od vajíček, pamlsky a pár balónků. Vhodíme do na pár míst plata pamlsky, pejska necháme je z něho vyndat. A postupně začneme místa, kam jsme pamlsek hodili, zakrývat balónky nebo čímkoliv podobným, co máme doma a pejsek to může čenichem odstrčit. Postupně můžeme dojít až k zakrytí všech důlků.

Hračka z ruličky od toaleťáku

Do ruličku od toaletního papíru vložíme odměnu a pořádně ji z obou stran zmuchláme tak, aby pamlsek nevypadával ven. Pes se tak musí k pamlsku prokousat. Při hře pouze kontrolujeme, aby pes nejedl i papír z ruličky.

„Čas, který se svým psem trávíme doma, můžeme využít i k naučení nového triku. Psi, na rozdíl od nás, spí klidně 15 – 20 hodin denně, máme tedy o dost víc času na učení, než oni. Co o psech víme, jak jim rozumíme a jak chápeme jejich potřeby, přímo ovlivňuje spokojenost v našem společném životě,” říká trenér psů Tomáš Nushart z Psichologie.cz. A pod to se podepíše asi každý člověk pracující se psy. (red)

Nepřehlédněte:  Šéf pražské Městské policie je naštvaný na hygieniky!
Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close