Praha

Zeman přijal Michala Davida i Oldřicha Lichtenberga!

Zpěváka a skladatele a producenta Michala Davida společně s producentem a majitelem Divadla Broadway Oldřichem Lichtenbergem přijal v Lánech prezident Miloš Zeman. Zajímal se prý o situaci v kultuře v rámci koronavirové situace.

Oldřichu Lichtenbergovi pozvání do Lán zprostředkoval hradní kancléř Vratislav Mynář.

„Informovali jsme pana prezidenta o stavu soukromého sektoru kultury za koronakrize,“ uvedl Lichtenberg s Davidem s tím, že se prezident zajímal o mnohé věci.

„Panu prezidentovi jsme sdělili, jak je na tom v současné situaci soukromý sektor, jehož jsme zástupci,“ uvedli producenti.

„Vlastně šlo o setkání, které se kvůli koronaviru už dvakrát odložilo. Pan prezident mi chtěl popřát k šedesátinám a když už jsme se tedy sešli, trochu jsme si postěžovali, jak se stát chová k soukromému sektoru kultury, což chápeme jako nespravedlnost. Zjistili jsme díky tomu, že pan prezident nemá vždy úplně správné informace,“ uvedl zpěvák a hudebník Michal David.

Zeman chtěl vědět vše

Prezident se měl obou muzikálových bossů ptát na jejich hodnocení vládních programů na podporu kultury i OSVČ. Řeč přišla i na podíl ministrů Karla Havlíčka a Lubomíra Zaorálka na jednotivých projektech, které by měly kulturu udržet při životě.

Vláda ve středu vyčlenila dalších 750 milionů na pomoc kultuře. Podporu budou moci dostat ti, kdo měli kvůli zavedeným opatřením proti šíření koronaviru zbytečně vynaložené náklady či nemohli kvůli opatřením pokračovat ve své umělecké nebo kulturní činnosti.

Program navazuje na předchozí program COVID kultura, v němž bylo vyčleněno 900 milionů korun. Mnozí z potenciálních žadatelů na něj ale nedosáhli. Příští týden má Lubomír Zaorálek vyjednávat o další pomoc pro sektor audiovizuální tvorby.

Podle nařízení vlády jsou na dva týdny zavřené divadla, galerie, muzea i koncertní sály. Zrušeny byly i hromadné venkovní kulturní akce. Nekonal se například pražský světelný Signal Festival nebo tradiční akce 4+4 dny v pohybu.

Nepřehlédněte:  Zelení: Pražský hrad jako dominanta Hradčan stačí!

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close