Praha

Z bezdomáčů udělají v Praze uklížeče!

Z bezdomovců udělají uklízeče a uklízečky. Městská část Prahy 12 bude práci na údržbě veřejných prostranství nabízet lidem bez domova. Projekt radnice vyjde na necelého půl milionu korun.

Pilotní projekt spustí radnice dvanácté pražské městské části v září ve spolupráci se Střediskem prevence a léčby drogových závislostí Drop In.

„Bude se jednat o práce na veřejných prostranstvích městské části Praha 12 – úklidové práce, údržba zeleně, kultivace areálů příspěvkových organizací, například školská zařízení, zařízení sociálních služeb a podobně,“ uvedla radnice Prahy 12.

Dostali na to dotaci

Drop In kromě toho, že vytipuje vhodné pracovníky, má zajišťovat odbornou sociální práci a dohled. Městská část má na starost zadávání práce a financování projektu.

Asi pět bezdomovců se tak bude zhruba 20 hodin týdně starat o veřejná prostranství. Za hodinu práce dostanou 150 korun. Polovinu by měla hradit dotace z magistrátu.

Smyslem projektu je, aby prostory byly uklizené a zároveň, aby si někteří lidé bez domova navykli na pracovní režim. A také, aby si mohli vydělat nějaké peníze.

Projekt má trvat zatím od září do konce roku. Když se osvědčí, mohl by pokračovat v příštím roce.

Nepřehlédněte:  Velryba v Národním muzeu obživne
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close