Názory
Nejnovější

Větší než malé množství optimismu

Lidem už prostě tečou nervy… Nedávno jsme v naší ulici zaznamenali naprosto neadekvátní útok na psa jenom proto, že štěkal. Vyrojili se „sportovci“, co se pohybem snaží zbavit kil nabytých v karanténě a evidentně je to děsně štve. Zakryté obličeje nám nedovolují se na sebe byť jen pousmát. Svět, i když je zrovna zalitý jarním sluncem, mnohým zešednul a posmutněl.


Situace je beze sporu vyhrocená, nikoli však tragická. Zvlášť teď se vyplácí, když se člověk umí radovat z maličkostí. Třeba z toho, že si může jít nakoupit jablka na tržnici, že si dá u okýnka krámku pivo nebo zmrzku. Vše se začíná pomalu, ale jistě, vracet zpátky k normálu. Je potěšující, že teď nastává čas, kdy můžeme nákupem produktů a služeb pomoci našim drobným živnostníkům. Právě těm, kteří jsou nouzovým stavem postiženi úplně nejvíc. To přece není pocit úplně k zahození!


Média už se zákonitě každou chvíli přestanou předhánět v servírování tragédií. Je čas použít vlastní rozum a zamyslet se nad krizovým chováním jich i naší politické reprezentace. Nad tím, kdo konal a kdo jenom metal domnělým soupeřům klacky pod nohy. Máme ideální příležitost začít konečně táhnout za jeden provaz a pěkně jim to spočítat ve volbách.


Zkrátka a dobře: jaké si to uděláme, takové to budeme mít. Záleží jen na nás, tenhle možný „restart“ s naším přičiněním je přece skvělý důvod, proč se na dny příští těšit. Důvod, proč už se zas můžeme, i když zatím jen pod rouškou, začít na sebe usmívat.

Klára Cingrošová (ODS), zastupitelka městské části Praha 4

Nepřehlédněte:  Píše se Debil, nebo debil?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close