Názory

Magistrátu „teče do bot“, ale lidem poteče za límec

Po Praze se často pohybuji hromadnou dopravou a poslední dobou docela často prší. Tak si říkám, jaké to bude za rok čekat na tramvaj bez možnosti skrýt se do tramvajového přístřešku. To totiž zcela jistě hrozí na mnoha zastávkách. Nebo ještě někdo věří tomu, že hlavní město bude za rok schopno nahradit současný městský mobiliář za nový, jak si naplánovalo? Když ještě ani nevypsalo výběrové řízení na dodavatele nového?

Hlavní město je plné aktivistů, které jediné co umí, je věci přemalovat, přejmenovat nebo přesunout. A tak se také rozhodli nahradit fungující městský mobiliář. Škatulata, batulata, hejbejte se. Přístřešky, toalety, které vlastní a spravuje firma JCDecaux, chtějí vyměnit za nové. Bohužel také zábradlí nebo odpadkové koše.


Proč to všechno? Hlavní město považuje smlouvu se stávajícím provozovatelem mobiliáře za nevýhodnou. Je mi jedno, která firma bude služby městu dodávat. Osobně si také přeji, aby se vše dělalo co nejlépe a nejvýhodněji, a v Praze 6 se o to maximálně snažím. Dokáže to ale pražský magistrát?

Do vypršení stávající smlouvy s JCDecaux zbývá méně než jeden rok. Odborné odhady říkají, že takový proces výměny mobiliáře může trvat až tři roky. Tolik času ale magistrát objektivně nemá. A těžko si dokážu představit, že JCDecaux svůj majetek za miliony korun nechá tam, kde je.

Nezáleží mi na tom, jestli budu za rok stát pod přístřeškem žlutým, fialovým nebo hnědým. Protože stejně jako většina z nás, kteří se pohybujeme po Praze a sledujeme dění na magistrátu, budu rád, pokud budu stát vůbec pod nějakým.

Nepřehlédněte:  Karanténa skvěle zafungovala, ale lidi musí také jíst.
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close