Názory

Koronavir prověří naši solidaritu

Praha se dostala do situace, ve které nebyli její obyvatelé od války. Všeobecná karanténa je opravdu nebývalý jev, který zasáhl do života nás všech. Bohužel, je to jediná možnost, jak můžeme s novými virovými onemocněními bojovat. Léky nejsou. Solidarita mladé generace s našimi staroušky by nyní měla být samozřejmostí.

Současný zmutovaný Koronavir (Covid-19) je o to nebezpečnější, že se rychle šíří. Výhoda je, že stejně rychle jak přijde, zase odejde. Aby se tak stalo, musíme nyní určitou dobu plnit nepříjemná opatření. Prosím proto všechny obyvatele Prahy, aby se semkli a opravdu karanténu dodržovali. Myli si ruce a omezili návštěvy veřejných prostor pouze na nezbytné věci. Prostě chvíli budeme doma, dokud hlavní hygienik nerozhodne jinak. Když půjdete do obchodu, nestyďte si vzít roušku. Tou sice nechráníte sebe, ale ostatní. Je to projev ohleduplnosti.

Nemoc smrtelně ohrožuje zejména naše starší spoluobčany. Je třeba jim nyní pomáhat, aby nemuseli chodit ven a vystavovat se riziku nákazy. Pomozte jim s nákupy, zařídit věci. Za několik týdnů už třeba bude vše pryč, tak teď je nutné napnout na chvíli síly. Solidarita mladé generace s našimi staroušky by nyní měla být samozřejmostí. Disciplinovanost a dodržování stanovených pravidel jakbysmet. Jinak budeme mít problém apokalyptických rozměrů.


Koronavir totiž není obyčejná chřipka, kterou vyležíme. Podle dostupných informací si tělo u oslabených jedinců vytváří při nemoci přehnanou imunologickou reakci, která pacienta dusí na plicích. Ty se totiž obalí hlenem, který zamezí okysličování krve. Záleží samozřejmě na jeho fyzickém stavu. Jedinci s oslabenou imunitou ale mohou zemřít. Při kýchnutí se virus šíří zhruba na 3 metry. Nepodceňujme proto riziko nákazy. Dělejme to, co nás učily maminky ohledně hygieny v maximální možné míře. Ono se to vyplatí i jinak. On totiž neřádí jen koronavirus, ale i normální chřipka.

Nepřehlédněte:  Prostor pro opozici: co politici říkají o uzavřeném Smetanově nábřeží

A výzva na závěr: až nákaza opadne, vraťme našim hostinským a umělcům to, co nyní zameškáme!

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close