Názory

Vedení města se inspirovalo cestou Bruce Willise!

Také už se těšíte, až auta nebudou jezdit po ulicích, ale létat v prostoru spolu s drony i v Praze? Mě se vybaví film Luca Bessona Pátý element, kde svůj žlutý taxík vertikálně řídí Bruce Willis zachraňující Millu Jovovich coby Nejvyšší bytost, ach….

Besson vizi umístil do 23. století, ale čichám, jestli to magistrát pod vedením Pirátů, Prahy sobě Jana Čižinského, TOP 09 a STAN nechce zrealizovat co nejdřív.

V posledních týdnech s Ministerstvem dopravy totiž zvažují, že by se Praze hodil vlastní satelit – heč, a to není vtip! S cenou do dvaceti milionů, no MD má na kosmický program ročně miliardový rozpočet (!).

Jasně, družice by měla využití pro smog či dopravu – i když nevím, co monitorovat v Praze natřískané auty kvůli jejich vlastní neschopnosti stavět dopravní infrastrukturu. Asi vedení metropole křivdím. Naopak… jsou moudří, ne neschopní! Nestaví okruh, spojení s letištěm, metro a ani stát obchvat, protože to už nepotřebujeme!

Jen povstaňme, chrabří Pražané spolu s prozíravým magistrátem k vesmírným vizím! Nač řešit parkování a okruhy. Vzhůru Praho do kosmu!

Nepřehlédněte:  Bydlet v Praze nesmí být luxus
Via
Autor Fotografií : Jan Nováček
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close