Názory

Kdo to tu ťuká na dveře?

Ten vtip určitě znáte. Co je to? Je to černé a klepe to na dveře? Přeci budoucnost! Někteří lidé (i politici) už malují scénáře, proti kterým je černý pátek na New Yorské burze veselou pohádkou o lidech létajících povětřím. Tady ta zemička uprostřed Evropy ale přežila leccos.

Máme spoustu skvělých spoluobčanů, kteří mají neuvěřitelné množství vynikajících nápadů a vyrábějí úžasné a kvalitní věci. Najdete opravdu dobré české výrobky, od těch patentovaných až třeba po české potraviny od českých a moravských farmářů a zemědělců… Po té koronavirové smršti bychom se měli (nejen vláda) zamyslet, jak podpořit české výrobce, malé podnikatele, drobné živnostníky… Není takový problém. A nebude ani problém jet na dovolenou a cestovat po naší nádherné vlasti.
Jsem na světě docela dlouho a přesto, že cestujeme s ženou po Čechách všude možně, uvědomil jsem si při televizní soutěži Kde domov můj, jak málo míst jsme poznali. Možná je brzo, ale už plánujeme, kam všude pojedeme na výlet, až se to uvolní. A možná, že ti, co nejsou z Prahy jako my, znovuobjeví Matku měst. A u nás pod okny zazní čeština, nikdo nebude čůrat na dveře našeho domů a zvracet litry vypitého piva na chodník. Přeju všem spoluobčanům krásnou dovolenou v Čechách, na Moravě a v mé milované Praze. A také v mé milované Kadani, Oseku, Bystřici, Hodoníně, Kobylí, Lipové, Strakonicích a dalších odhadem 6.300 milovaných obcích, městysech a městech a také v Jeseníkách, na Šumavě, v Beskydech, Brdech, u Rožumberka, na Lipně, u Vltavy… Jmen mnoho, místa málo. Přeji nám všem, ať to, co ťuká na dveře, nemá černou barvu.

Nepřehlédněte:  Konec hostinských v Čechách
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close