Krimi

Zrůdný útok na starou paní. Pomozte policii

Kriminalisté pátrají po totožnosti násilníka, který je schopen i tak odporného činu, jako okrást starého člověka. Má také na svědomí další loupež.

První případ se stal ve čtvrtek 30. ledna, kdy muž na fotografii napadl v ulici Stroupežnického v Praze 5 mladíka a odcizil mu mobilní telefon. Nejdříve svou oběť požádal o pomoc se zorientovat ve spletitých pražských uličkách. Když se snažil pomocí svého mobilu domnělému zbloudilci ukázat správný směr cesty, ten ho nečekaně udeřil do tváře, telefon mu vyrval z ruky a z místa utekl.

Hnusný čin hodný zrůdy

O den později okradla tatáž zrůda osmaosmdesátiletou ženu, čímž ji připravil o celoživotní úspory. Stařenku lupič sledoval přes dvě hodiny. Od místa výběru z bankomatu, poté do obchodu, kam šla pro nákup potravin, až k místu jejího trvalého bydliště v Praze 5. Tam ji před domem nenápadně doběhl, vytrhl kabelku z ruky a utekl. V kabelce měla žena kromě osobních dokladů a platebních karet i několik desítek tisíc korun, které si s manželem naspořila a byla to jejich jediná hotovost.

Volejte hned 158

Kriminalisté po vyhodnocením kamerových záznamů zjistili, že oba případy má na svědomí totožný muž. Pokud ho na záznamech poznáváte nebo máte informace, které by vedly k jeho vypátrání, kontaktujte prosím linku tísňového volání 158.

Nepřehlédněte:  Zranil člověka lahví vodky, pomozte při pátrání
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close