Krimi

Zloději mají speciální tašku, bezpečnostní rám je nezachytí

Je to pohroma hlavně pro obchodníky.  Dnešní doba roušková  nahrává dvěma  zlodějům po nichž pátrá policie, protože  kradou po celé republice a v Praze obzvlášť. Jeden z nich je známý a má zákaz pobytu na území ČR. 

Po  dvaačtyřicetiletém M. M. kriminalisté pátrají proto, že se  opakovaně dopouští krádeží v prodejnách nejen na území hlavního města, ale i na různých místech České republiky. Muž využívá chvíle, kdy se zaměstnanci obchodu věnují jiným zákazníkům, a v nestřeženém okamžiku schová do přinesené tašky vybrané zboží. Ta je pro tyto případy upravena tak, aby bezpečnostní rám lup neodhalil a muž tak mohl obchod nerušeně opustit.

Jestli víte kde je, volejte linku 158. Zdroj POlicie ČR Praha

Hledaný  M.M.  už „seděl“ a vyšel z kriminálu  v září 2018. Spolu s trestem mu bylo uloženo i soudní vyhoštění a zákaz pobytu na území České republiky do března 2023. Jenže republiku neopustil a dále pokračoval v trestné činnosti. Z tohoto důvodu byl na muže obvodním soudem pro Prahu 5 v srpnu 2019 vydán souhlas s jeho zadržením a byl zaveden do evidence osob v celostátním pátrání.

Kriminalisté vyhodnocením zajištěných stop, především kamerových záznamů, zjistili, že v poslední době nepáchá trestnou činnost  sám, ale ve společnosti dalšího muže, který mu jeho krádeže usnadňuje.

Poznáváte ho? Zdroj Policie ČR

Do současné doby se policistům ani jednoho z nich zadržet nepodařilo, proto se touto cestou obracíme na širokou veřejnost  s žádostí o spolupráci. Pokud víte, kde se jmenovaný nachází nebo znáte totožnost jeho „parťáka“, kontaktujte linku tísňového volání 158. 

Nepřehlédněte:  Opilá agresivní žena skončila s pouty na rukou
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close