Krimi
Nejnovější

Ze strachu z covid-19 si řidič test na opiáty provedl sám. Ujíždění centrem se mu vymstilo

Vozidlo zastavil na přechodu, pak se snažil strážníkům ujet. Řízení vozidla pod vlivem omamných a návykových látek bude teď vysvětlovat státní policii.

Osobní vozidlo stojící na přechodu pro chodce řešila hlídka v ulici V Kolkovně v Praze 1 včera odpoledne. Řidiči, který se po chvíli k vozu přihlásil, chyběl malý technický průkaz. Protože vozidlo tvořilo překážku v provozu na pozemní komunikaci, byl vyzván, aby ho přeparkoval.

Z Široké do Dušní až do Masné

Muž nasedl do vozu a z místa odjel směrem do Široké ulice, během jízdy nerespektoval dopravní značení. Hlídka ho následovala, zapnula výstražné zvukové a světelné zařízení a světelným signálem STOP se snažila vůz v Dušní ulici zastavit. V tu chvíli se řidič s vozidlem prudce rozjel a pokusil se ujet. Za součinnosti druhé hlídky se ho podařilo strážníkům zastavit v ulici Masná.

Amfetamin a metanfetamin

„Hovořil nesouvisle, byl roztržitý, nespolupracoval a osočoval strážníky ze šikany. Z jeho chování i způsobu jízdy hlídka nabyla podezření, že by mohl být pod vlivem návykových látek. Zatímco orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu dopadla negativně, test na opiáty, který si z důvodu obavy z nákazy nemocí covid-19 provedl sám, potvrdil amfetamin a metanfetamin,“ sdělila mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Po zjištění pozitivního výsledku si muž začal stěžovat na postup provedení testu, ale jeho opakování odmítl. Případ byl předán přivolané hlídce státní policie.

Nepřehlédněte:  Agresor na vozíku útočil na všechny
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close