Krimi

Zachránil seniorku před uhořením

Požár rodinného domku v obci Veselé na Děčínska se podařilo zachránit živost seniorce, která zůstala bezmocná v hořícím domě. K požáru došlo 15. dubna a na místo hlídka přijela krátce po volání na tísňovou linku.

Na zahradě pečovala o dvě vyděšené děti žen, která policistům sdělila, že v domě asi zůstala mrtvá babička. Policista prap. Michal Hazdra z obvodního oddělení Česká Kamenice přelezl plot a běžel k hořícímu domu, kde se muž snažil uhasit požár zahradní hadicí. V hloubce domu viděl policista ležet v zakouřeném prostoru člověka. Bez váhání , vběhl do hořícího domu a seniorku dotáhl až ke vchodu, odkud ji s jejím synem, který byl u dveří, vynesli ven, kde ženě poskytli první pomoc.

„V péči lékařů skončila seniorka i její syn a také policista, který se nadýchal zplodin kouře. Naštěstí je žena díky jeho rychlému zásahu už mimo ohrožení života, zpátky ve službě už je i policista, který byl po ošetření z nemocnice propuštěn. Vyjadřujeme uznání kolegovi, který neváhal nasadit svůj život a zdraví při záchraně druhého člověka,“ uvedl mluvčí Policie ČR Ústeckého kraje Daniel Vítek.

Nepřehlédněte:  Nohu z plynu, radí policie, kontrola na 900 místech
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close