Krimi
Nejnovější

Vyfičel z uniformy kvůli práskačskému videu, pomozte

Doba  je o nervy a pak přijde jedno podlé video a zničí život člověku. Jde o Jiřího Laštovku, pražského strážníka, vyznamenaného za záchranu života. Dnes vznikla petice Pražanů za jeho návrat do služby a během pár hodin ji podepsalo přes pět tisíc lidí. Podpořte také svého „šerifa“.

Po sociálních sítích koluje video, které ukazuje, jak strážník u rybníka v Řepíchstrčil do mladé ženy až upadla.  Skandál, že jo. Ale to video není celé, chybí tam prapočátek akce, kde se na něj nadávající nalepila a není tam ani to, že se nakonec se vzájemně omluvili.

A co bude dál? Strážník vyfičel z uniformy a pes si od něj nevezme ani věnec buřtů. Je jen na lidech, kteří nyní podepisují Petici  – Navrácení bývalého strážníka Jiřího Laštovky zpět do služby. Můžete ji také podepsat zde: https://www.petice.com/navraceni_byvaleho_stranika_jiiho_latovky_zptdo_sluby?fbclid=IwAR2YaAMac0UR8nUxt8fhB-ShFWtMlEoBewO3L_RhseS-L4HDXxdq-CdKsAU.

Možná si vedení městské policie své rozhodnutí udělané pro mediálním tlakem rozmyslí a zmírní své rozhodnutí.

Část znění petice:

  • Jakožto běžní občané České republiky stojíme po zhlédnutí výše vloženého videa z incidentu na pražských Řepích, dne 02.04.2020, jednoznačně na straně bývalého strážníka výše zmíněného a to z důvodů toho, že autorka videa Tereza S. poskytla veřejnosti k dispozici pouze část videa vytrženého z celého kontextu tak, aby úmyslně poškodila výše zmíněného strážníka, nikoliv sama sebe. Celý incident tak není nikde k dispozici ke zhlédnutí a z tohoto důvodu nesouhlasíme s následky, které vedení Městské policie Praha vyvodilo vůči zasahujícím strážníkům na místě v pražských Řepích. Hlídka MPP byla na místo incidentu přivolána kvůli skupince čtyř lidí, kteří měli sundané roušky v době nouzového stavu a kvůli tomu tak riskovali své zdraví před nakažením viru COVID-19….
  • Bývalý strážník Jiří Laštovka pracoval u MpPraha celkem 25 let a během této doby zachránil spolu s kolegou Ivanem Fryčem lidský život mladé ženě, která se z důvodu nešťastné lásky chtěla otrávit léky. Za tuto zásluhu byl oceněn v roce 2017 přímo od ředitele MpPraha Eduardem Šusterem medailí I. stupně. Přihlédnout by také mělo k tomu, že strážník Jiří Laštovka byl před pár měsíci u případu na Zličíně, kde měla žena se žloutenkou plivnout strážníkovi výše zmíněnému do oka. Ten teď musí docházet do Nemocnice Na Bulovce kvůli nutným kontrolám a obavám o své zdraví!
Nepřehlédněte:  Agresor na vozíku útočil na všechny

A co petice navrhuje?

Jde o znovuprošetření celého incidentu a zmírnění trestu a následků, které bývalý strážník Jiří Laštovka, a zároveň padesátiletý otec čtyř dětí, od vedení MPP obdržel pod údajným nátlakem na podepsání výpovědi z jeho strany. Žádáme vedení MPP o nahrazení výpovědi ze služby udělením napomenutí nebo určité finanční sankce jako dostatečný a konečný trest pro strážníka Jiřího Laštovku v důsledku kompenzace svých skvělých činů, které za 25 let u MPP vykonal.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close