Krimi
Nejnovější

Tyran štěněte Marleyho znovu před soudem!

Kdo ublíží zvířatům, ublíží klidně i lidem, říká staré přísloví. V případě Jakuba L. z jihočeských Prachatic, který před dvěma lety brutálně téměř utýral čtyřměsíčního labradora Marleyho, se to naplnilo, znovu stanul před soudem.

Nyní si tento nejspíš sadisticky zaměřený tyran vyslechl z úst soudce Jiřího Mühlsteina další rozsudek, tentokrát za psychické a fyzického týrání družky.  Nedostal už ale jen podmínku, jako za týrání Marleyho, ale měl by si jít konečně natvrdo sednout! Rozsudek však zatím není pravomocný.

Povahou brutální tyran

„Znalci z oboru psychologie u obžalovaného, který je od loňského roku ve vazbě, potvrdili, že má sklony k agresi hlavně pod vlivem alkoholu,“ řekl soudce.

Jakub L. dostal u soudu nepodmíněný trest, ale odvolal se. Foto: Facebook

Přitom se nezdráhal ani u soudu obviňovat bývalou přítelkyni, že lže a jeho excesy si vymyslela. Dívka má ze soužití s tyranem psychické problémy a z toho důvodu vyhledala i odbornou pomoc.

„Jsem ráda, že je vše za mnou. S ním a jeho rodinou už nechci nic mít,“ uvedla bývalá přítelkyně odsouzeného tyrana. Ten dokonce před časem chodil i s dcerou bývalého starosty Prachatic a poslance Jana Bauera.

Agresivní a nervově labilní Jakub L. dostal za týrání psa původně 2,5 roku podmíněně. Protože ale spáchal další závažný čin, právě v době podmínky, putoval do vazby a teď jej nepodmíněný trest nemine.

Průšvih za průšvihem

Týrané štěně labradora Marleyho si prošlo peklem. Díky skvělým veterinářům a milujícím lidem vyvázl nakonec bez vážnějších trvalých následků. Dnes má nového majitele a je u něj maximálně spokojený.

Takhle brutálně Jakub L. zacházel před dvěma lety se štěnětem labradora. Foto: Archiv

Loni v červenci měl nyní odsouzený Jakub L. dokonce údajně pod vlivem drog způsobit vážnou dopravní nehodu, při které byli zraněni tři lidé. Před třemi lety měl zase u Švihova na Prachaticku na motorce po lukách a lesích nahánět na motorce srnčí zvěř až do úplného vyčerpání. A jak prozradili na sociálních sítích svědkové, přivolaná policie tehdy neudělala nic.

Nepřehlédněte:  Padělky z blešáku půjdou do stoupy

Od teenagerovského věku měl být Jakub L. nervní, agresivní a těžko s někým vycházel. Jeho matka se o něj prý starala vzorně, pracuje jako zdravotní sestra. Stopy brutality si nejspíš nese ze vztahu matky s partnerem, který měl podobnou povahu jako on – fyzické i slovní napadání.

Marley je dnes už velký pes a má se dobře, na tyrana snad už zapomněl. Foto: archiv

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close