Krimi
Nejnovější

AKTUALIZOVÁNO: Tragická srážka vlaků: Zranění a mrtvý!

Další tragická srážka vlaků se stala v úterý pozdě večer. V Českém Brodě se střetl osobní vlak CityElefant a nákladní poštovní vlak. Na místě bylo 35 zraněných a mrtvý 40letý strojvůdce.

Tragická železniční nehoda se stala v českobrodské části Štolmíř na hlavní trati mezi Prahou a Kolínem. Vlakové soupravy jsou do sebe hodně zaklíněné. Záchranáři vyhlásili traumaplán.

Osobní vlak vykolejil

„Srazila se souprava CityElefant a poštovního vlaku. Osobní vlak jel z Masarykova nádraží do Řečan nad Labem a nákladní vlak stál před návěstidlem,“ uvedl Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce. 

Mrtvým je strojvedoucí osobního vlaku, který narazil do poštovního, který stál na návěstidle. Osobní vlak po nárazu vykolejil. Provoz na trati by měl být alespoň částečně obnoven ve středu.

Na místě kromě sanitek zasahoval i záchranářský vrtulník, který transportoval zraněné do pražských nemocnic. Příčiny a okolnosti nehody jsou předmětem vyšetřování. Už nyní je ale jasné, že za nehodou je selhání lidského faktoru.

Celková bilance: Jeden mrtvý, 35 zraněných z toho čtyři těžce. Mezi zraněnými je i osm nezletilých.

Připomínáme, že u Perninku se 7. července srazily dva vlaky. Nehodu nepřežili dva lidé.

Nehoda ovlivnila železniční dopravu ve velké části Čech. České dráhy zveřejnily na svém webu celou změnu vlakových řádů. Všechny vlaky do odvolání jsou vedeny odklonem přes Lysou nad Labem – Nymburk hl.n. Škoda je odhadnuta na 45 milionů korun

Na místě neštěstí zasahovaly desítky záchranářů. Foto: HZS
Odvoz zraněných skončil kolem před druhou hodinou, Zdroj Hasiči Středočeského kraje.
Na místě pracovali i hasiči z Prahy. Zdroj Hasiči Středočeského kraje

Z místa nehody. Zdroj Hasiči Středočeského kraje
Nepřehlédněte:  Počet úmrtí na železničních přejezdech rapidně roste
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close