Krimi

Ten kdo krade, dostane větší trest

Za trestné činy v době nouzového stavu hrozí pachatelům až osmileté vězení. Uvedl to pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Vysoké tresty hrozí také lidem, kteří úmyslně či neúmyslně šíří nebezpečné choroby.

Pražští policisté zadrželi například dva muže, kteří v obchodech s potravinami. „Běžný trest by mohl být kolem dvou let, při použití přísnějších trestních sazeb u některých trestných činů po vyhlášení nouzového stavu by to mohlo být i osm let,“ uvedl Daněk. Takový trest tedy může postihnout muže, který v obchodě v Letňanech čokolády za  1.600 korun. Muž byl v posledních třech letech odsouzen za krádež a proto, i když škoda nepřekročila 5.000 korun, jde o trestný čin. Podobně je na tom druhý muž, který kradl čokolády a pamlsky v Čakovicích.  Přitíží mu, že kradl v době vyhlášeného stavu nouze.

Až osm let vězení hrozí pachatelům krádeží, kteří vyšetřují policisté v Moravskoslezkém kraji. Tam policie například  obvinila 36letou ženu z Frýdku-Místku, že okradla spolubydlící v místě, kde se poskytují sociální služby lidem v nepříznivé situaci.

Nepřehlédněte:  Pátrejte: Vloupal se do benzínky
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close