Krimi

Radnice, stejně jako v minulých letech, podporuje policisty, hasiče i strážníky

Radnice poskytne Policii ČR a Hasičskému záchrannému sboru působícím na svém území věcné dary v podobě potřebného vybavení, Městská policie od ní obdrží peníze na motivační a stabilizační odměny pro své zaměstnance. Půjde o celkem milion korun.

Zastupitelé na konci června ocenili i hasiče Petra Vyskočila, jenž po 41 letech služby odchází do penze. Začínal v roce 1979 ve strojním oddělení. V roce 2015 se například zúčastnil mise v zemětřesením postiženém Nepálu. „Je obdivuhodné, jak dlouho se pan Vyskočil, kterému všichni přezdívají Matěj, věnoval tak psychicky i fyzicky náročnému povolání, při němž pomáhal zachraňovat zdraví a životy lidí. Mohu jen smeknout, poděkovat mu a popřát mnoho úspěchů a pevné zdraví v nové životní etapě,“ říká radní pro bezpečnost Michal Kočí (Piráti).

Co sbory dostanou?

Hasiči záchrannou plošinu pro vyprošťování postižených u dopravních nehod, speciální obleky či motorovou řetězovou pilu. Policie ČR, Obvodní ředitelství Praha IV, si pořídí navigační systémy, kamery, reflektory nebo dataprojektor. Obě složky integrovaného záchranného systému mohou na vybavení čerpat do 300 tisíc korun. A 400 tisíc na motivační odměny obdrží Městská policie, Obvodní ředitelství Praha 10. Částka má pomoci zkvalitnit její práci a stabilizovat personální situaci v tomto roce.

Nepřehlédněte:  Psa dostal do bezpečí na břeh
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close