Krimi

Průšvih kvůli vězni Rathovi!

Velký průšvih má teplická věznice, která podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana porušila předpisy, když odsouzenému vězni a bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi dovolila civilní oblečení a vlastní matraci.

Toto konstatovalo prověřování stížnosti a na výsledky kontroly upozornila Česká televize. Kvůli porušení přepisů ponese někdo ve věznici odpovědnost. Jakou, to není zatím jasné.

„Podle závěru této kontroly dozorový státní zástupce KSZ v Ústí nad Labem došel správně k závěru, že ohledně držení a užívání civilního oblečení a vlastní zdravotní matrace odsouzeným byl porušen právní předpis,“ uvedl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý.

Standardní podmínky

O pochybení v postupu Vězeňské služby vůči Rathovi ve vězení hovořila na začátku ledna pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Vězeňská služba tehdy označila podmínky odsouzeného za standardní.

Ohledně matrace uvedla, že ředitel věznice ji Rathovi na jeho žádost povolil s ohledem mimo jiné na loňskou zprávu Evropského výboru pro zabránění mučení, která upozorňovala na nevhodné podmínky výkonu trestu z hlediska zajištění zdravotní péče.

Vrchní soud v Praze loni v červnu pravomocně uznal exhejtmana vinným z ovlivňování tendru na rekonstrukci zámku Buštěhrad na Kladensku. Snížil mu uložený trest z 8,5 roku na sedm let a zprostil jej obžaloby ze čtyř dalších skutků. Do teplické věznice nastoupil Rath loni v říjnu. Sám si ji zvolil jako nástupní.

Trest si exhejtman a lékař Rath odpykává v teplické vězenici. Foto: Facebook
Nepřehlédněte:  Řidič kamionu Sagan byl propuštěn z vězení, teď chystá dvojitou svatbu!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close