Krimi

Policista střílel v tramvaji oprávněně, případ ale nekončí

Policista, který v polovině března postřelil v tramvaji linky č. 17 na Rašínově nábřeží muže, který nožem útočil na cestující,  postupoval podle práva. K tomuto závěru došla Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Informovala o tom mluvčí GIBS Ivana Nguyenov. K incidentu došlo v okamžiku, kdy řidič tramvaje požádal muže, aby si nasadil roušku. Ten zaútočil nožem a ohrožoval i cestující. Na opakované výzvy zasahujících policistů, aby odložil nůž, nereagoval. A tak jeden z příslušníků Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) použil zbraň. Zranil útočníka na stehně. Policisté mu poskytli první pomoc, raněný muž byl převezen do  nemocnice, kde útočník nakopl zdravotní sestru do podbřišku.

Případ byl odložen, ale …

„Detailním prověřováním, v rámci něhož byly vyhodnoceny všechny provedené úkony, kamerové záznamy a znalecký posudek z oboru balistiky, jsme vyhodnotili tak, že služební zákrok a následné použití služební zbraně bylo naprosto v souladu se zákonem,“ uvedla Nguyenová. Případ byl odložen.

…vyšetřuje se dál

V rámci vyšetřování případu pražští kriminalisté zjistili, že toto neměl být jediný incident, který má muž na svědomí. Ve stejný den okolo 10:45 hodin měl v tramvaji číslo č. 17 mezi stanicemi Výtoň a Palacké náměstí ohrožovat nožem dalšího cestujícího. Policie žádá svědky tohoto incidentu, nebo muže, kterého měl tento podezřelý ohrožovat, aby se přihlásili na linku 158. (foto a video podezřelého je přiloženo níže)

Útočník s nožem. Zdroj: Policie ČR Praha
Nepřehlédněte:  Zrůdný útok na starou paní. Pomozte policii
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close