Krimi
Nejnovější

Počet úmrtí na železničních přejezdech rapidně roste

Každá třetí nehoda na přejezdu je smrtelná, prázdniny jsou rizikové Zatímco v první polovině roku 2019 umírali lidé při každém sedmém střetnutí na železničním přejezdu, tak v letošním roce je smrtelná již každá třetí nehoda.

Přestože podle statistik Drážní inspekce počet nehod na železničních přejezdech v porovnání s předchozím rokem klesl o 38 procent, usmrcených přibylo.

„Za prvních šest měsíců letošního roku evidujeme už 18 usmrcených, což je o 38 procent více než za stejné období loňského roku. Téměř 100proentní nárůst poté evidujeme v počtu zraněných při těchto mimořádných událostech,“ uvedl Martin Drápal z Drážní inspekce.

Rok od roku horší

I když aktuální statistiky již nyní vykazují zhoršení v porovnání se stejným obdobím minulého roku, tak po prázdninách může být ještě hůře. Měsíce červenec a srpen jsou totiž dlouhodobě v případě nehod na železničních přejezdech rizikové a v tomto období eviduje inspekce vyšší počet nehod i jejich následků.

„V červenci roku 2019 jsme zaznamenali dokonce nejvyšší počet usmrcených na železničních přejezdech od roku 2008. I z tohoto důvodu apelujeme na řidiče, cyklisty i chodce, aby dbali v letních měsících zvýšené pozornosti a při pohybu v blízkosti železnice byli maximálně opatrní,“ apeluje Martin Drápal.

V roce 2009 vydala Drážní inspekce DVD s filmem Hazardéry železnice zabíjí, který názorně ukazuje, co vše hrozí lidem na železnici, pokud se v jejím okolí budou chovat nezodpovědně. Do autoškol byl také v roce 2007 distribuován film Řidič, postrach přejezdů, který zdůrazňuje pravidla při přejíždění železničních Střetnutí na železničních přejezdech.

Inspektoři, pracovníci drah, ale i policisté, hasiči a záchranáři, kteří u takových nehod zasahují, mají ale často pocit, že všechna opatření a prevence je zbytečná. Mnozí řidiči, z nichž někteří za to zaplatí životem, často hazardují se svým zdravím a životem i svých blízkých, naprosto zbytečně.

Nepřehlédněte:  Poznáte ty, co uštípli telefony?
Ani tohle není výjimkou, střety vlaku s autobusem. Foto: DICR
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close