Krimi

Noční požár odpadu zaměstnal stovky hasičů

V ulici Ke Kablu hasiči likvidovali celu noc a kus dne požár odpadu v kovošrotu. Vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř. Vedlejší halu, kde byla cisterna s naftou, s hasičům podařilo uchránit před ohněm. Na místě už proběhlo došetření požáru za účasti hasičských a policejních vyšetřovatelů.

Podle hasičů by mohla být jednou z příčin požáru nedbalost. Hasiči vyráželi k požáru pár minut druhé hodiny v noci.  Z celkových 150 tun odpadu hořela si třetina,  velkým nebezpečím  byla ale cisterna s 20 tisíci litry nafty  ve vedlejší hale.  Tu se podařilo uchránit. Celkem trvalo pět hodin, než se hasiči dostali do fáze,  kdy už jen dohašovali  a  rozhrabávali  ohořelý odpad.

Zásah hasičů v ulici Ke Kablu. Zdroj: Hasiči Praha

Zasahovali i policisté, kteří usměrňovali dopravu a evakuovali 14 lidí z jedné z hal.  U požáru zasahovali hasiči z osmi profesionálních a 11 dobrovolných stanic, dále profesionální chemická služba z Petřin, tři jednotky podnikových hasičů a také hasiči ze Středočeského kraje. Chemici konstatovali, že naměřené hodnoty nepřekročily nebezpečnou mez. Škoda  je odhadována na dese milionů korun .

Po požáru. Zdroj: Hasiči Praha
Nepřehlédněte:  Neviděli jste je vy či vaši přátelé? Policie pátrá po útěkářkách 13 a 14 let
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close