Krimi
Nejnovější

Nebyl to chlast, ač to tak působilo. Řidič zkolaboval hypoglykemicky

Policistům z PČR se podařilo zachránit mladého muže a protože seděl zamčený uvnitř a nereagoval, bylo nutné se do auta dostat násilím. Ač vše svědčilo na drogy či alkohol, nakonec vše bylo jinak.

Ve středu, krátce po čtrnácté hodině, vyjížděli policisté z hlídkové služby Policie ČR na křižovatku ulic Římská a Anny Letenské, kde již byli strážníci Městské Policie. Ti řešili řidiče, který již 15 min stál se svým vozidlem na přechodu pro chodce, ale absolutně s nimi nekomunikoval a nereagoval na žádné výzvy. Vypadalo to, že je s největší pravděpodobností pod vlivem alkoholu nebo drog. Policisté z hlídkové služby si všimli, že muž je i silně zpocený, skoro se nehýbe a vůbec není schopen komunikace.

A teď trochu drama…

„Vzhledem k tomu, že zde bylo podezření, že je mladý muž v ohrožení života, rozbili policisté pomocí teleskopického obušku okno na straně spolujezdce a chtěli mladíka vytáhnout z vozidla. Ten se však začal bránit a nebylo možné ho „po dobrém“ z vozidla vyndat. Proto museli použít donucovací prostředky a za pomoci hmatů ho z vozidla vyprostit.

Při tom si však všimli, že má na zadní straně kalhot připnutou inzulínovou pumpu a kanylu, která mu vedla do pravé nohavice. Z muže byl cítit i velmi silný zápach acetonu, takže policistům během chviličky došlo, že před sebou rozhodně nemají zdrogovaného nebo opilého řidiče,“ komentuje situaci mluvčí pražské policie Hana Křížová.

Pár „panáků“ glukózy pomůže

Vzhledem k těmto okolnostem okamžitě přivolali na místo zdravotníky. Ti mu ihned podali nitrožilní roztok pro diabetiky. Muž se během chvilky probral a začal komunikovat. „Policistům uvedl, že od cca 13 hodin si nic nepamatuje a doufá, že nikoho nenaboural nebo nezpůsobil škodu. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla negativní. Stejně tak byl negativní i test na přítomnost drog. Díky včasnému zásahu policistů se tak muže podařilo zachránit, aniž by došlo k nějakému závažnému poškození zdraví,“ uzavírá mluvčí Hana Křížová.

Nepřehlédněte:  VIDEO: O nemluvně „pečovala“ namol opilá. Tipnete si promile?

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close