Krimi
Nejnovější

Naprostá blamáž: Vraha kvůli úřednici – lemplovi, museli pustit!

Tohle se snad může stát jen v Česku. Je to ostuda, blamáž! Kvůli doslova lemplovi úřednici státního zastupitelství v Praze, musel soud pustit pachatele Jiřího Ž., který měl v neděli v Radotíně ubodat na ulici svou manželku Blanku Ž. Jen kvůli tomu, že žena zapomněla podat návrh na vazbu pro pachatele, šel na svobodu.

Ač evidentně nebezpečný, možná ne psychicky v pořádku 64letý muž, který brutálně zavraždil svou ženu, je nyní na svobodě. Dokonce, když se vrátil do domu v Radotíně, čekali na něj čtyři muži, jeden byl ozbrojen pistolí.

Policie na místě zasahovala a řešila právě muže, kteří měli obušek i pistoli a varovali je, že nesmí použít zbraně bezdůvodně. Oni operovali tím, že se bojí o život, protože se vrátil muž, který vraždil.

V tomto domě napadl muž svou ženu a venku na ulici ji pak ubodal. Foto: Aktu.cz

Chyba úřednice a viník je venku

„Pochybením pracovnice kanceláře při doručení návrhu místně a věčně příslušnému soudu došlo k uplynutí zákonem předpokládané lhůty pro zadržení obviněného. Pochybení, které se ve věci vyskytlo, je řešeno a bude disciplinárně potrestáno,“ řekl médiím mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Ten podotkl, že není předpoklad, že by podezřelý svůj čin opakoval toto jednání, nebo se vyhýbal trestnímu stíhání.

„Co je to za blbost? Jak tohle může někdo říct? Vždyť ten poděs zavraždil svou ženu, naši sousedku. Proboha. A oni ho pustí, i když nějaká nána, hloupá, lempl, zapomene dát státnímu zástupci papír k podpisu? Tohle by snad nemělo záležet na nějakém dnu, ale na skutku, který se stal. Co je to za bordel?,“ ptají se sousedé zavražděné ženy.

Pachatel svou o čtyři roky mladší ženu napadl doma, kde ji zranil a pak ji pronásledoval až na ulici, kde ji doslova ubodal. Policisté ho po činu zadrželi. Převezli k výslechu a do cely a podali návrh na vazbu. Ta uvalena nebyla, protože úřednice státního zastupitelství prý „zapomněla podat návrh“. To způsobilo až neskutečný problém a muž musel být propuštěn. Vyšetřován bude na svobodě.

Nepřehlédněte:  Strážníci: "klíšťáka" ne! My se ptáme: šlo o ohrožení dítěte nebo ne?
U místa tragédie vzniklo pietní místo. Foto: Aktu.cz
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close