Krimi

Muž, který ohrožoval řidiče tramvaje, míří do vazby

Pražští policisté z pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) postřelili 18.3. muže, který odpoledne ohrožoval  cestující a nakonec i  řidiče tramvaje č. 17 na Rašínově nábřeží. 

Zasahující policisté v tramvaji vyzvali, aby zanechal svého jednání a odložil nůž na zem nebo bude použito zbraně. Ani přes opakovanou výzvu podezřelý neuposlechl a proti hlídce se s nožem v ruce rozešel. „V tento moment policisté využili svého zákonného oprávnění a muže postřelili do oblasti stehna, a to z důvodu ochrany své osoby a ochrany života a dalších osob. Muže následně zadrželi a poskytli mu první pomoc do příjezdu záchranné služby. Nikdo z cestujících nebyl při zákroku zraněn,“ uvedla mluvčí policie Lucie Drábková. 

Napadl zdravotní sestru

Další vyšetřování ukázalo, že agresor zaútočil nožem po té, když  ho řidič požádal, aby zakryl ústa a nos. Na muž vytáhl téměř třiceti centimetrový nůž a začal řidiče ohrožovat. Zraněný muž následně skončil v nemocnici, kde měl ještě zaútočit na zdravotní sestru a kopnout ji do podbřišku. „Pražští kriminalisté věc prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování, trestného činu výtržnictví a trestného činu násilí proti úřední osobě,  zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby,“ uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Nepřehlédněte:  VIDEO: "Jste satanové a skončíte v pekle," volal muž, který strážníky pro sichr i pokousal
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close