Krimi

Víte, co je taková „roušková“ párty?

Přestože mezi prioritní úkoly strážníků i nadále patří kontrola dodržování mimořádných opatření a zajištění tísňové linky 156, řeší i další problémy – řidiče pod vlivem alkoholu a drog, party v parku či na schodišti bytového domu a mnoho dalších.

Strážníci: chlast a drogy za volantem

Řidiče pod vlivem alkoholu ve věku 25 a 35 let, u kterých bylo orientační dechovou zkouškou naměřeno 1,59 a 1,36 promile, strážníci odhalili v Praze 3 a 10. V centru Prahy pro změnu hlídka zjistila 49letého řidiče taxi pod vlivem drog, test měl pozitivní na amfetamin a metamfetamin.  V Letňanech si zase 44letý muž udělal mejdan na schodišti bytového domu, jeho agresivitu museli strážníci zklidnit použitím donucovacích prostředků. Nezodpovědní řidiči byli předáni k dalšímu opatření kolegům ze státní policie, přestupky muže z Letňan byly oznámeny správnímu orgánu.

Odpoledne při kontrole v Čelakovského sadech narazila hlídka strážníků na dvojici mladých cizinců ve věku 19 a 23 let, kteří se podle všech indicií zabývali prodejem drog. Měli u sebe 2 větší a 4 menší sáčky se zelenou sušinou, osobní váhu a velké množství uzavíratelných sáčků. Mladší z nich se pak hlídce přiznal, že se jedná o marihuanu, kterou se snaží prodávat dál. Oba muži pro podezření ze spáchání trestného činu skončili na policejní služebně, protiprávní jednání ve věci porušení nařízení vlády bylo oznámeno správnímu orgánu.

Roušková párty s rumem v parku

Večer si skupina 8 mladých lidí ve věku 15 až 21 let udělala „rouškovou“ party s rumem, becherovkou a colou v parčíku mezi ulicemi U Uranie a U Pergamenky.  Čtyři mladiství byli pod vlivem alkoholu, orientační testy ukázaly hodnoty v rozmezí 0,21 – 0,99 promile, jeden 16letý mladík se nejprve vydával za někoho jiného.Důvod k tomu měl, byl totiž hledaný Policií ČR, ta si ho také následně převzala k dalšímu opatření. Stav ostatních nevyžadoval přivolání zdravotníků, proto byli posláni bez doprovodu domů. Přestupky, včetně podání alkoholu osobám mladším 18 let, budou oznámeny správnímu orgánu. O události byli informováni také rodiče mladistvých a odbor sociálně právní ochrany dětí.

Nepřehlédněte:  Lupič okradl a znásilnil důchodkyni! Proč to policie tajila?

Nadále se na městskou policii obrací občané kvůli špatnému parkování, ztrátě psa, krádežím v obchodech, ale také s žádostí o pomoc s nemohoucí osobou a mnoha dalšími záležitostmi.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close