Krimi

Kriminalita v Praze 4: v době pandemie klesla o 20 %!

Kriminalita v Praze 4, v největší pražské části, je v době nouzového stavu o 20 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to z údajů Policie České republiky. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných trestných činů.

Například v prvních dvou týdnech nouzového stavu poklesl počet spáchaných trestných činů na území městské části Praha 4 až o polovinu.
„Nejvýraznější pokles případů jsme zaznamenali u majetkové trestné činnosti, zejména pak u krádeží a vloupání do vozidel a objektů,“ uvedl major Jan Simmerl, vrchní komisař vnější služby obvodního ředitelství Policie ČR pro Prahu 4.


Policisté v současné době zaměřují svou činnost především na dodržování omezujících nařízení vlády, jako je například povinnost nošení roušek, nedovolené shromažďování většího počtu osob nebo kontrola dodržování opatření spojených s prodejem zboží nebo nabídkou služeb. Denně tak policisté provedou na území Prahy 4 až pět set kontrol dodržování mimořádných opatření a ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí prověří v průměru 20 provozoven.

Pozor na kapsáře a vozidlo není trezor!


Od 12. března do 30. dubna například zjistili v 691 případech nedodržení povinnosti nosit roušky, ve 360 případech pohyb osob v rozporu s přijatými opatřeními. Tyto přestupky ale většinou vyřešili na místě domluvou.
„Jsem opravdu ráda, že se trestných činů u nás výrazně ubylo a naši obyvatelé se mohou cítit bezpečněji, přesto mne stále trápí počet vloupání do bytů a nebytových prostor nebo vykrádání automobilů,“ uvedla Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva městské části Praha 4. „Navíc je mi jasné, že tento stav nepotrvá věčně a že se musíme připravit na to, že se s obnovením obvyklého života bez omezení se může trestná činnost opět zvýšit.“

Nepřehlédněte:  VIDEO: "Jste satanové a skončíte v pekle," volal muž, který strážníky pro sichr i pokousal


A jaká doporučení k současné situaci mají, na základě dosavadních zkušeností, policisté z Prahy 4 pro obyvatele? Být obezřetní při nakupování ve velkých prodejnách, dávat si pozor na kapsáře. Stále platí pravidlo, že vozidlo není trezor, tedy nenechávat nic ve vozidle, ale ani například jízdní kola na nosičích osobních automobilů.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close