Krimi

Kopali ho a dupali po něm. Poznáte je?-Pátrání skončilo

Pražská policie pátrá  po totožnosti útočníků, kteří surově napadli muže v prostorách metra a způsobili mu zranění v oblasti hlavy. Vše se odehrálo v době nouzového stavu v pátek 24. dubna ve stanici metra Náměstí Míru. Jde o podezření z trestných činů výtržnictví, ublížení na zdraví a krádež.

Frakturou nosních kůstek, tržnou ránou nad pravým okem, pohmožděninami v obličeji a v pravé části trupu skončil konflikt, ve kterém skupina mužů napadla údery pěstí do obličeje poškozeného. Poté, co se muž pod přívalem úderů ocitl na zemi, do něj ještě několikrát kopli a dupli. Od dalšího napadání je neodradila ani skutečnost, že ležící muž neměl proti početné převaze šanci se ubránit a tak si rukama chránil alespoň hlavu. Zraněnému ještě stačili po napadení odcizit drobnosti za bezmála tisíc korun. Celý incident, kterému předcházela slovní rozepře, zaznamenala bezpečnostní kamera, a tak známe tváře všech útočníků.

„Kriminalisté druhého policejního obvodu několik z nich již ztotožnili, nicméně ti hlavní spravedlnosti stále unikají. Touto cestou se obracíme na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Pokud muže na záběrech poznáváte nebo víte, kde se nacházejí, kontaktujte linku 158. Tísňovou linku prosím kontaktujte i v případě, že znáte totožnost dívky na záběrech, je vnímána jako svědkyně, která by mohla útočníky znát,“ uvedl  mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Další muž z pátrání. Zdroj: Policie Praha
Dívka na fotografii by mohla být v případu svědkyní. Zdroj: Policie Praha

Policie díky zveřejněným záběrům našli dnes (11.6.) aktéry celé záležitosti. „ Děkujeme všem, kteří se této pátrací relaci věnovali,” řekl Jan Rybanský.

Nepřehlédněte:  Hořelo v Sovových mlýnech, v technickém zázemí Muzea Kampa. Sbírky přežily v pořádku
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close