Krimi
Nejnovější

Hořelo v Sovových mlýnech, v technickém zázemí Muzea Kampa. Sbírky přežily v pořádku

Do ul. U Sovových mlýnů vyrazily 3 jednotky hasičů k požáru budovy, ve které by se měly nacházet tlakové lahve. Podle vyjádření zasahujících požár umělecké sbírky přímo neohrožuje, přesto hasiči některá díla přemístili, aby je nepoškodily zplodiny hoření.

Hasíme pomocí CO2 a čekáme na příjezd elektrárenské a plynárenské pohotovosti kvůli odpojení objektu od energií. Na místě je také Záchranná stanice hlavního města Prahy, která si vzala do péče 1 osobu. Jedná se o požár elektrických rozvodů v technické místnosti.

Evakuováno sto lidí

„Na místě jsou hasiči z centrální a smíchovské stanice a jednotka HÚOPH. Kouř se nám daří dostat poměrně rychle pryč z prostoru. Spolupracujeme s pracovníky muzea, zjišťujeme, jaké obrazy musí do bezpečí,“ uvedli na sociální síti pražští hasiči. Evakuováno bylo 100 lidí a zavřená je blízká plavební komora na Vltavě.

Požár od svařování?

Podle vyjádření předsedy správní rady muzea Jiřího Pospíšila šlo jen o přemístění několika děl. „Nejde ale o banální požár. Začaly hořet klimatizační jednotky a technické zázemí muzea. Pokud se podaří udržet plameny pod kontrolou, což pevně doufám, tak budova, kde jsou historické umělecké sbírky, nebude zasažena,“ uvedl Pospíšil v České televizi. Podle něj v místnosti svařoval pracovník města panty a od toho chytlo obložení místnosti.

Zvažovali přestěhovat i Madu Mládkovou

Právu Jiří Pospíšil řekl, že zvažovali kvůli požáru evakuovat zakladatelku muzea Medu Mládkovou (100), která má byt ve vedlejším křídle muzea. „Vzhledem k tomu, že se podařilo odnést tlakové lahve a nehrozí nebezpečí výbuchu, tak jsme se zatím rozhodli paní Medu neevakuovat,“ dodal.

„V 16.15 byl zásah skončen. Po dohodě s odborníky muzea nebylo nakonec nutné obrazy přesouvat. Prostor se nám podařilo rychle odvětrat. Požár je zcela uhašen,“ informovali o uhašeném požáru hasiči.

Nepřehlédněte:  Pátrejte: Vloupal se do benzínky
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close