Krimi
Nejnovější

Bestiálního vraha miminka, kterého omilostnil Havel, soud na svobodu nepustí!

Žádost Jaroslava Nývlta, dříve Oplištila, bestiálního pedofilního vraha sedmiměsíčního miminka, soud na svobodu nepustí! Odsouzený pachatel odporné vraždy z roku 1990, kterou spáchal vinou velké amnestie Václava Havla, zůstane dál v ústavním léčení!

Nývlt – Oplištil, který ve vězení strávil 25 let a následně byl umístěn do detenční léčby, žádal o propuštění. Krajský soud v Praze tak potvrdil červnový rozsudek mladoboleslavského okresního soudu.

Několikrát trestaný recidivista se v roce 1990 díky Havlově obří amnestii dostal na svobodu a z Bulovky unesl, znásilnil a zavraždil teprve sedmiměsíční holčičku. Za ohavný a bestiální čin byl sice odsouzen, nicméně rodina ani její blízcí si neumí představit, že by se sadistický pedofil dostal na svobodu.

„Rozhodnutí je pravomocné. Existuje eventuální hrozba, že by muž mohl své konání nějakým způsobem opakovat,“ uvedl soud.

Riziko recidivy je veliké

Jaroslav Oplištil při rekonstrukci odporného činu. Zdroj: Archiv VB

Jaroslav Oplištil si nechal úředně změnit jméno, nyní se jmenuje Jaroslav Nývlt. Podle znaleckého posudku ochranné léčení splnilo účel a postačí ambulantní léčba. Nývltova nebezpečnost pro společnost je podle znalce minimalizována. Jeho další pobyt v ochranné léčbě by podle něj riziko recidivy nesnižoval.

Státní zástupce ale míní, že Nývltova porucha trvalá, a je tak možné ji pouze tlumit léčbou, nikoliv zcela odstranit. Už tehdy po odporném činu se znalci vyjádřili ve smyslu, že k tak ohavnému činu se může snížit jen někdo mimořádně krutý a bezcitný.

Soudkyně mladoboleslavského soudu v odůvodnění rozsudku uvedla, že Nývlt může být pro společnost hrozbou, ačkoliv jeho další léčba už zřejmě nepřinese žádné zlepšení. Nývlt u soudu uvedl, že na svobodě má zařízené zázemí i plány, co bude dělat.

Už před rokem 1990 byl muž vícekrát soudně trestán, naposledy za sexuální delikt.

Nepřehlédněte:  Neviděli jste je vy či vaši přátelé? Policie pátrá po útěkářkách 13 a 14 let
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close