Krimi

Agresor na vozíku útočil na všechny

Kolem půl osmé večer se na tísňovou linku 156 obrátil mladý muž a požádal o příjezd hlídky do pražské Chodovské ulice. Zde ho měl nožem ohrožovat muž na invalidním vozíku poté, co jej viděl, jak se snaží vniknout do zaparkovaného vozidla, a upozornil ho, aby s tím hned přestal.

Na to ale muž vytáhl svazek klíčů, na kterých měl připevněný nůž a zaútočil na něj. Jakmile zjistil, že jede na místo hlídka městské policie, z místa se vzdálil. Napadený strážníkům ukázal směr, kterým se vydal. Když hlídka muže našla, vyzvala ho, aby zastavil. V ten moment agresor změnil směr a prudce se rozjel na strážníka. Výzvu, aby toho zanechal, zcela ignoroval a naopak přitvrdil. Vytáhl z kapsy nůž s délkou čepele kolem 10 cm a razantně se rozmáchl. Nůž nasměřoval přímo do horní oblasti stehen, slabin a břicha. V dalším útoku mu zabránilo použití donucovacích prostředků.

Jednačtyřicetiletý útočník byl pro podezření ze spáchání trestného činu omezen na osobní svobodě. Při čekání na příjezd hlídky Policie ČR byl i nadále velmi agresivní a snažil se pohyby nohou strážníky zasáhnout. Na místo byla také přivolaná záchranná služba kvůli drobným zraněním útočníka.

Zdroj: MP Praha

Nepřehlédněte:  Bankovky nesplachujte, ucpe se vám záchod
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close